Matësi i fuqisë PON

Shtëpi » Produktet » Testi dhe Matja » Matësi i fuqisë PON

 • img/pon_power_meter_aof500-35.jpg
 • /upfile/2018/07/24/20180724100150_935.jpg
 • /upfile/2018/07/24/20180724100205_668.jpg
 • /upfile/2018/07/24/20180724100220_142.jpg

Matësi i fuqisë PON AOF500

AOF500 PON power meter is designed for PON network testing. It can test and display 1310nm, 1490nm, 1550nm wavelengths in one time, and can detect 1310nm burst signal.

Na kontaktoni
 • Specifikim
 • Informacioni i porositjes
 • hetim
 • Shkarkimet

For PON network testing

Support online measurement

Pass through measurement

Fast assessment by PASS/FAIL function

Ekrani 1310/1490/1550 results in one screen

Test 3 wavelengths separately and simultaneously

Garancia njëvjeçare dhe intervali i rekomanduar i kalibrimit trevjeçar

Model

AOF500           AOF500-V10              AOF500T                  AOF500C

Measurement Range(dBm)

1310 nm: +10 ~ - 35 dBm/1490 nm: +10 ~ - 50 dBm/1550 nm: +25 ~ - 50 dBm

Pass Through Loss

< 1.5 dB

Saktësia *   

± 0.2 dB (burst signal:± 0.5dB)

Threshold sets

10

Ruajtja e të Dhënave

1000

Lidhës

SC/UPC ( or customize )

OPM Module

 NO                      NO                     +8~-70dBm             +26~-50dBm

VFL Module

 NO                     10mW                       NO                           NO

Auto Power Off

Asnjë operacion në 10 minuta (mund të anulohet), Energji e ulët e baterisë

Ngarkesa e baterisë

po

Connect To PC Optional function
Operate Time sipër 36 orë
Furnizimi me energji elektrike 3* AA batteries or AC/DC power supply adapter(220VAC, 50Hz)

* në 20±3℃,  with SC/UPC connector, -10dBm

Madhësia(H*W*D)

190mm *90mm * 40mm

Pesha about   450g
Temperatura e ruajtjes -20 -- +60°C, 0 -- 90%RH
Operating Temperature -10 -- +50°C, 0 -- 90%RH

AOF500X-XX-XX

Model                                                                                     PC connection               Lidhës

AOF500        = PON Power Meter                                            U = PC Connection        SCA=SC/APC

AOF500T      = PON Power Meter + OPM(+8~ -70 dBm)           Bosh = N/A                  SCU=SC/UPC              

AOF500C      = PON Power Meter + OPM(+26~ -50 dBm)

AOF500-V10= PON Power Meter + 10mW VFL

Shembull: AOF500-SCA, AOF500-V10-U-SCU

Standard
 • Çanta mbajtëse  


 • Certifikata e kalibrimit


 • Manual

 • Kuti paketimi

Fakultative
 • Përshtatës AC/DC


 • CD 

Na kontaktoni
Fleta e të dhënave & Manual

AOF500 PON OPM manual.pdf

AOF500 PON OPM.pdf

Certifikata