Zbutës i ndryshueshëm optik

Shtëpi » Produktet » Testi dhe Matja » Zbutës i ndryshueshëm optik

 • img/optical_variable_attenuator_digital_eva50-24.jpg
 • /upfile/2018/07/23/20180723163921_391.jpg
 • /upfile/2018/07/23/20180723163935_725.jpg
 • /upfile/2018/07/23/20180723163948_530.jpg

Zbutës i ndryshueshëm optik (Dixhitale) EVA50

Rugged and compact design, EVA50 is designed to help

Na kontaktoni
 • Specifikim
 • Informacioni i porositjes
 • hetim
 • Shkarkimet

Most compact and rugged portable attenuator on the market

Three wavelengths: 1310nm / 1490nm / 1550nm

Different attenuator range, 40dB, 60dB or 80dB

Can save current value as reference

Can save 10 tracks attenuation value

Memorize the value after instruments shut down

Modaliteti i kursimit të energjisë

Garancia njëvjeçare dhe intervali i rekomanduar i kalibrimit trevjeçar

Model

EVA50-40

EVA50-60

EVA50-80

Attenuating Range

40 dB (SM)

60 dB (SM)

80 dB (SM)

Gjatësitë e valëve të kalibruara

1310nm / 1490nm / 1550nm

Fiber Mode

SM

Attenuating Mode

Dixhitale

Display Resolving Power

0.1dB

Ekrani

LCD, 128*64

Max Input Power

+ 21 dBm

Return Loss* 

> 40 dB

Insertion Loss*

< 2.5 dB

Lidhës

FC/PC (or customize)

Uncertainty

± 0.5 dB

Repeatability*

± 0.2 dB

RS-232

Fakultative

Auto Power Off Asnjë operacion në 10 minuta (mund të anulohet), Energji e ulët e baterisë
Ngarkesa e baterisë
po
Operate Time sipër 20 orë
Furnizimi me energji elektrike 3 * AA batteries or AC/DC adapter

* në 20±3℃, CW, with FC/PC connector,1550nm

Madhësia(H*W*D)       

190mm * 90mm * 40mm

Pesha 

About 450g

Temperatura e ruajtjes 

-20 -- +60°C, < 90%RH

Operating Temperature 

-10 -- +50°C, < 90%RH

EVA50-XX

Model

EVA50-40 = 40dB

EVA50-60 = 60dB

EVA50-80 = 80dB

Standard
 • Çanta mbajtëse  


 • Certifikata e kalibrimit


 • Manual

 • Kuti paketimi

Fakultative
 • Përshtatës AC/DC

 •  

Na kontaktoni