Seti i bisedës optike

Shtëpi » Produktet » Testi dhe Matja » Seti i bisedës optike

 • img/optical_talk_set_aot600.jpg
 • /upfile/2018/07/20/20180720090944_126.jpg
 • /upfile/2018/07/20/20180720090956_684.jpg

Optical Talk Set AOT600

The optical fiber telephone achieves Full-duplex communication in single fiber by using WDM(wavelength division multiplex) Technology. Optical Talk Set AOT600 is designed to help technicians keep communication during optic fiber installation and maintenance via fiber optic cable.

Na kontaktoni
 • Specifikim
 • Informacioni i porositjes
 • hetim
 • Shkarkimet

● Talk by connecting with fiber

● High quality Full-duplex communication

● Light source capabilities

● Wide dynamic range: 45dB

● Large dynamic distance: >120km

● Long/short mode for different distance

Model

AOT600

Gjatësia e valës

A: 1310nm, B: 1550nm

Operating Style

Full duplex communication

Output Power

> -5dBm

Lloji i fibrave

SM

Dynamic Range*

fibër SM: 45dB

Dynamic Distance*

fibër SM: > 120 km

Connecting Adapter

FC / PC

Ngarkesa e baterisë  Fakultative
Operate Time sipër 12 orë
Furnizimi me energji elektrike 2 * AA batteries or AC/DC adapter

* not use the fiber clamp for connecting

Madhësia(H*W*D)

170mm * 97mm * 38mm

Gama e shfaqjes Rreth 380 g
Temperatura e ruajtjes -20 -- +60°C, < 90%RH
Operating Temperature -10 -- +50°C, < 90%RH
Standard

 • Çanta mbajtëse


 • User Manual


 • Certifikata e Kalibrimit


 • Earphone and Mic

Fakultative

 • AC/DC Adaptor

Na kontaktoni
Fleta e të dhënave & Manual

AOT600 Optical Talk Set Manual.pdf

AOT600 Optical Talk Set.pdf

Certifikata
 • Honor

  FOT-100 CE