Matësi optik i fuqisë

Shtëpi » Produktet » Testi dhe Matja » Matësi optik i fuqisë

  • img/mini-fiber-optical-power-meter-apm80.jpg
  • /upfile/2020/10/13/20201013142155_407.jpg
  • /upfile/2020/10/13/20201013142342_687.jpg
  • /upfile/2020/10/13/20201013142410_120.jpg

Mini njehsor i fuqisë me fibër optike APM80

APM80 is designed for fiber network installation, test and maintenance. Mini design, easy to operate and carry in FTTx project.

Na kontaktoni
  • Specifikim
  • Informacioni i porositjes
  • hetim
  • Shkarkimet

850/1300/1310/1490/1550/1625nm
FC, SC, Përshtatës ST dhe UPP 2.5 mm
Energy saving mode
Built in VFL (opsionale)
Reference value storage
Power autonomy of 100 orë
Garancia njëvjeçare dhe intervali i rekomanduar i kalibrimit trevjeçar

Model

APM80T

APM80C

Ekrani Gama

1310/1490/1550/1625: +10 ~ -70 dBm

1310/1490/1550/1625: +26 ~ -50 dBm

850/1300: +10 ~ -60 dBm

850/1300: +26 ~ -40 dBm

Saktësia *

± 0.2 dB

Gjatësitë e valëve të kalibruara

850nm / 1300nm / 1310nm / 1490nm / 1550nm / 1625nm

Display Resolving Power

0.01dB

Linearity

±0.1dB

OPM Connector

2.5mm universal and FC (SC, ST adapter optional)

Ruajtja e të Dhënave 500
REF po

Lidhës VFL

2.5mm universal

VFL Output

10mW ose personalizoni

LED Light

SOS code output

Fikja automatike

Asnjë operacion në 10 minuta (can be cancelled), Energji e ulët e baterisë

Ngarkesa e baterisë

po

Jetëgjatësia e baterisë

sipër 100 orë (OPM)

Furnizimi me energji elektrike

AA * 2 batteries or AC/DC power supply adapter

Madhësia(H*W*D) 105mm*52mm*34mm
Pesha About 100g
Temperatura e ruajtjes -25 -- +60℃, <90%RH
Operating Temperature -10 -- +50℃, <90%RH

* në 20±3℃, CW, me lidhës FC, -10dBm, fibër SM

APM80X-XX
APM80X - Model                                                        XX - VFL
APM80T= OPM(+10~ -70 dBm)                                  Bosh = N/A   
APM80C= OPM(+26~ -50 dBm)                                 V10 = 10 mw

Standard

    Standard   

                     User’s manual                          

         FC connector

 

 

 

 

    Fakultative

 

 

 

 

 

        SC connector  

       lidhës ST    

        Përshtatës AC/DC

             Çanta mbajtëse              

 

                         

 

     

                         

Na kontaktoni
Datasheet & Manual

Mini Fiber Optical Power Meter APM80.pdf

Certifikata