ОТДР

Насловна » производи » ОТДР

  • img / tk_33_fiber_launch_cable.jpg

Кабел за лансирање на влакна TK-33

"Детектор за кабел за аудио влакна може да ви помогне лесно да го пронајдете целниот кабел за влакна со тропање на кабелот. Кога чукате, може да најдете флуктуација на брановата форма
и слушнете го ""тропа"" глас преку сquotшалки."

Контактирајте не
  • спецификација
  • Анкетната
  • Преземања

Влакна со еден спектар со целосен спектар

Мали макробредитни радија,во согласност со стандардот G.657A или G.652D

Мала вредност за слабеење

Погодно е за кое било околно опкружување со оптички testiong

Должина x Ширина x Висина

27.5 x 15.3 x 7,6 см

Тип на влакно

G.652D / G.657A

Тип на конектор

FC / SC / LC може да се избере

Вид за полирање

APC / UPC може да се избере

материјал

СР полипропилен

боја

жолта

Тежина

1килограм(Пакет вклучува )

Работна температура

-40° Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=mk&sl=en&tk=530390.926822 from this server. That’s all we know. °C

Типична загуба

<0.5dB @ 1310nm за 1000 метри

FLCX-X-X / X-X / X

Пример: FLC10-SM-SC / UPC-LC / APC

Контактирајте не
Прирачник за листи со податоци &

Кабел за лансирање на влакна TK-33.pdf

Сертификат