Сплицер за фузија

Насловна » производи » Сплицер за фузија

 • img / single_fiber_fusion_splicer_ofs_800-98.jpg
 • /upfile / 2018/06/28 / 20180628163315_940.jpg
 • /upfile / 2018/06/28 / 20180628163751_162.jpg
 • /upfile / 2018/06/28 / 20180628163848_589.jpg

Спицер за единечно влакно фузија OFS-800

Машината за разбивање на основни усогласувања OFS-800 е целосно солиден дизајн за шок,прашина и влага. Висока видливост 5 инчи шарен LCD дисплеј со висока резолуција и време на спојување 8s и време на греење од 30-ти.

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Анкетната
 • Преземања

голем,голема видливост 5 инчи со висока резолуција во боја и LCD екран

Брзо! 8време на спојување и време на греење на 30-тите

Долг живот Li-ion батеријата обезбедува 200 циклуси на спојување и топлина

Продолжена изведба на електрода со 2500 парчиња по сет

Целосно солиден од шок,прашина и влага

Режим на разделување:Автоматско & Прирачник & Половина авто

Складирање 8,000 групи на резултати од спојување

Истовремено X и Y ставови со 200 пати поголема,300 пати X или Y поглед

Применливи влакна

СМ, ММ, ДС, НЗ-ДС, ЕДФ

мин. Загуба од сплит      

0.02dB(СМ), 0.01dB(ММ), 0.04dB(NZDS), dB04dB(ЕДФ)

Метод на усогласување на влакна  

Основна траса

Време на разделување

Типични 8-ти со стандарден СМ влакно

Време на греење

Типични 30-ти

Lifeивотен век на електрода

2500

капацитет на батерија

Типично 200 циклуси (раздвојување и топлина)

Монитор

5 инчен LCD екран

Складирање на резултат на раздвојување

8000 резултати

Тест за тензија

2.0N (200gf) (стандард)

Режим на разделување

Прирачник, Половина авто, Автоматско

Должина на ракавот за заштита

40mm, 60мм или други

Услови на животната средина

-10 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=mk&sl=en&tk=852170.734074 from this server. That’s all we know. (температура операција), 0~ 95% RH(влажност), 05000 милиони фунти(височина)

Напојување 

Влез за наизменична струја: 100V 240V, 50/60Hz; DC излез: 13.5V / 4.5A

големина(H * W * D) 

155mm * 158mm * 135mm

Тежина

1.98килограм

стандард

 • Батерија


 • AC / DC  адаптер


 • Кабел за наизменична струја


 • Бришење со влакна


 • Сад за ладење


 • Резервни електроди


 • Случај за носење


 • Упатство ЦД


 • Ленти за влакна

   

Контактирајте не