Пон мерач на моќност

Насловна » производи » Тест и мерење » Пон мерач на моќност

 • img / pon_power_meter_epn90-68.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724091748_775.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724091803_372.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724091818_192.jpg

PON мерач на моќност EPN90

ЛЦД во боја. EPN90 PON Meter е дизајниран за PON-тестирање преку Интернет со 1000 трага за чување на податоци,Техничарите можат да го преземат резултатот од тестирањето на компјутер преку USB.

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Анкетната
 • Преземања

За тестирање на мрежата PON

Поддршка преку мерење преку Интернет

Поминете низ мерење

Брза проценка според функцијата PASS / FAIL

Покажи 1310/1490/1550 резултати на еден екран

Тест 3 бранови должини одделно и истовремено

Едногодишна гаранција и тригодишен интервал за калибрација

модел

EPN90                EPN90-V10                 EPN90T                  EPN90C

Опсег на мерење(dBm)

1310 nm: +10 ~ - 35 dBm / 1490 nm: +10 ~ - 50 dBm / 1550 nm: ~25 ~ - 45 dBm

Поминете низ загуба

< 1.5 dB

точност *   

± 0.2 dB (рафал сигнал:&dBusmn; 0.5dB)

Постави на прагот

10

Складирање на податоци

1000

конектор

SC / UPC ( или прилагоди )

ОПМ модул

 NO                         НЕ                     +870 -70dBm           +2650 -50dBm

VFL модул

NO                        10mW                         NO                         НЕ

Автоматско исклучување на струја

Нема операција во 10 минути (може да се откаже), Ниска енергија на батеријата

Полнење на батеријата

Да

Поврзете се со компјутер Да
Време на работа Горе 20 часа
Напојување 3* АА батерии или адаптер за напојување AC / DC

* на 20±3℃,  со SC / UPC конектор, -10dBm

големина(H * W * D)

190мм * 90мм * 40mm

Тежина во врска со   400g
Температура на чување -20 -- +60°C, < 90%RH
Работна температура -10 -- +50°C, < 90%RH

EPN90X-XX

модел                                                                                                   конектор

EPN90        = PON мерач на моќност                                                           UPC

EPN90T      = PON мерач на моќност + ОПМ(+870 -70dBm)                          АПЦ

EPN90C      = PON мерач на моќност + ОПМ(+2650 -50dBm)

EPN90-V10 = PON мерач на моќност + 10mW VFL

Пример: EPN90-APC, EPN90-V10-UPC, EPN90T-APC

стандард
 • Торба за носење  


 • Сертификат за калибрација


 • Прирачник


 • CD

 • Кутија за пакување


 • USB кабел

Изборен
 • AC / DC адаптер

Контактирајте не
Прирачник за листи со податоци &

Прирачник EPN90 PON OPM.pdf

EPN90 PON мерач на моќност.pdf

ПОН V1.0.15 софтвер.zip

Сертификат

тотоп