Пон мерач на моќност

Насловна » производи » Тест и мерење » Пон мерач на моќност

 • img / pon_power_meter_aof500-35.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724100150_935.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724100205_668.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724100220_142.jpg

PON мерач на моќност AOF500

AOF500 PON-мерачот на моќност е дизајниран за тестирање на мрежата PON. Може да тестира и прикажува 1310nm, 1490nm, 1550nm бранови должини за едно време, и може да открие сигнал на рафал од 1310nm.

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Анкетната
 • Преземања

За тестирање на мрежата PON

Поддршка преку мерење преку Интернет

Поминете низ мерење

Брза проценка според функцијата PASS / FAIL

Покажи 1310/1490/1550 резултати на еден екран

Тест 3 бранови должини одделно и истовремено

Едногодишна гаранција и тригодишен интервал за калибрација

модел

AOF500           AOF500-V10              AOF500T                  AOF500C

Опсег на мерење(dBm)

1310 nm: +10 ~ - 35 dBm / 1490 nm: +10 ~ - 50 dBm / 1550 nm: ~25 ~ - 50 dBm

Поминете низ загуба

< 1.5 dB

точност *   

± 0.2 dB (рафал сигнал:&dBusmn; 0.5dB)

Постави на прагот

10

Складирање на податоци

1000

конектор

SC / UPC ( или прилагоди )

ОПМ модул

 NO                      НЕ                     +870 -70dBm             +2650 -50dBm

VFL модул

 NO                     10mW                       NO                           НЕ

Автоматско исклучување на струја

Нема операција во 10 минути (може да се откаже), Ниска енергија на батеријата

Полнење на батеријата

Да

Поврзете се со компјутер Факултативна функција
Време на работа Горе 36 часа
Напојување 3* АА батерии или адаптер за напојување AC / DC(220ВАЦ, 50Hz)

* на 20±3℃,  со SC / UPC конектор, -10dBm

големина(H * W * D)

190мм * 90мм * 40mm

Тежина во врска со   450g
Температура на чување -20 -- +60°C, 0 -- 90%RH
Работна температура -10 -- +50°C, 0 -- 90%RH

AOF500X-XX-XX

модел                                                                                     Компјутерска врска               конектор

AOF500        = PON мерач на моќност                                            U = компјутерска врска        SCA = SC / APC

AOF500T      = PON мерач на моќност + ОПМ(+870 -70dBm)           Празно = N / A                  SCU = SC / UPC              

AOF500C      = PON мерач на моќност + ОПМ(+2650 -50dBm)

AOF500-V10 = PON мерач на моќност + 10mW VFL

Пример: AOF500-SCA, AOF500-V10-U-SCU

стандард
 • Торба за носење  


 • Сертификат за калибрација


 • Прирачник

 • Кутија за пакување

Изборен
 • AC / DC адаптер


 • CD 

Контактирајте не
Прирачник за листи со податоци &

Прирачник за AOF500 PON OPM.pdf

AOF500 ПОН ОПМ.pdf

Сертификат

тотоп