Визуелен дефект Локатор

Насловна » производи » Тест и мерење » Визуелен дефект Локатор

  • img / pen_type_visual_fault_locator_bml209-24.jpg
  • /upfile / 2018/07/24 / 20180724103902_817.jpg
  • /upfile / 2018/07/24 / 20180724103914_900.jpg
  • /upfile / 2018/07/24 / 20180724103926_234.jpg

Локатор на визуелни дефекти Тип на пенкало BML-209

Едно парче дизајн, пластично тело.

Контактирајте не
  • спецификација
  • Информации за нарачка
  • Анкетната
  • Преземања

Светло црвен ласер на 650nm

Работење со пулсот и CW

Стандардни алкални батерии на АА

Брзо лоцирајте ја скршената точка

Цврст и водоотпорен дизајн

2.5мм универзален конектор

BML-209

BML-209-1 BML-209-10 BML-209-20 BML-209-30

Излезна моќност *

> 1mW > 10mW > 20mW > 30mW

бранова должина

650nm ± 20nm

Режим на работа

Пулсира(2Hz) и CW

конектор

2.5mm UPP(или прилагодување на UPS-от од 1,25 mm)

големина(H * W * D)

180mm(L) *30mm(D)

Тежина

46g


*     Тестирано од мерач на оптичка моќност FOD1205H 650nm

**   Човечки очи Мин. чувствителност -120dBm, и загуба на 10dB / km од 650nm растителни влакна

стандард

  • Кутија за пакување

Изборен

  • 2.5адаптер од mm до 1,25 mm

Контактирајте не
Прирачник за листи со податоци &

BML209 Пенкал VFL.pdf

Сертификат