Визуелен дефект Локатор

Насловна » производи » Тест и мерење » Визуелен дефект Локатор

 • img / pen_type_visual_fault_locator_bml208-82.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724110241_860.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724110253_879.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724110305_597.jpg

Локатор на визуелни дефекти Тип на пенкало BML-208

Половина метална половина пластичен дизајн, работа со едно копче.

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Анкетната
 • Преземања

Светло црвен ласер на 650nm

Работење со пулсот и CW

Стандардни алкални батерии на АА

Брзо лоцирајте ја скршената точка

Цврст и водоотпорен дизајн

2.5мм универзален конектор

BML-208

BML-208-1

BML-208-10 BML-208-15 BML-208-20 BML-208-25 BML-208-30

Излезна моќност *

> 1mW

> 10mW > 15mW > 20mW > 25mW > 30mW

Динамичко растојание **   

35 км   

810 км > 10км > 10км > 10км > 10км

бранова должина

650nm ± 20nm

Режим на работа

Пулсира(2Hz) и CW

конектор

2.5mm UPP(или прилагодување на UPS-от од 1,25 mm)

големина(H * W * D)

160mm(L) * 30mm(D)

Тежина

70g


*     Тестирано од мерач на оптичка моќност FOD1205H 650nm

**   Човечки очи Мин. чувствителност -120dBm, и загуба на 10dB / km од 650nm растителни влакна

стандард

 • Брз водич 


 • Кутија за пакување

Изборен

 • 2.5адаптер од mm до 1,25 mm

Контактирајте не
Прирачник за листи со податоци &

BML208 VFL.pdf

Сертификат