Визуелен дефект Локатор

Насловна » производи » Тест и мерење » Визуелен дефект Локатор

 • img / pen_type_visual_fault_locator_bml205.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724111931_610.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724111942_481.jpg
 • /upfile / 2018/07/25 / 20180725110242_193.jpg

Локатор на визуелни дефекти Тип на пенкало BML-205

BML205 серија Visual Fault Locator е тип на пенкало, метален дизајн, лесен за ракување со три различни "ПРЕКИquotАЧ" статус: НА, ГЛИНТ, ИСКЛУЧЕН. Може да им помогне на техничарите да ја пронајдат скршената точка на растителните влакна, како и најдете многу целни влакна кај многумина.

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Анкетната
 • Преземања

Светло црвен ласер на 650nm

Брзо лоцирајте ја скршената точка

Работење со пулсот и CW

Цврст и водоотпорен дизајн

Стандардни алкални батерии на АА

2.5мм универзален конектор

CE квалификуван

BML-205

BML-205-1

BML-205-10 BML-205-15 BML-205-20 BML-205-25 BML-205-30

Излезна моќност *

> 1mW

> 10mW > 15mW > 20mW > 25mW > 30mW

Динамичко растојание **   

35 км   

810 км > 10км > 10км > 10км > 10км

бранова должина

650nm ± 20nm

Режим на работа

Пулсира(2Hz) и CW

конектор

2.5mm UPP(или прилагодување на UPS-от од 1,25 mm)

големина(H * W * D)

175mm * 26mm * 26mm

Тежина

80g

*     Тестирано од мерач на оптичка моќност FOD1205H 650nm

**   Човечки очи Мин. чувствителност -120dBm, и загуба на 10dB / km од 650nm растителни влакна

стандард

 • Брз водич 


 • Мека торба


 • Кутија за пакување

Изборен

 • 2.5адаптер од mm до 1,25 mm

Контактирајте не
Прирачник за листи со податоци &

Прирачник за BML205 VFL.pdf

BML205 VFL.pdf

Сертификат