Оптички атенуатор на променливи

Насловна » производи » Тест и мерење » Оптички атенуатор на променливи

 • img / optical_variable_attenuator_digital_eva50-24.jpg
 • /upfile / 2018/07/23 / 20180723163921_391.jpg
 • /upfile / 2018/07/23 / 20180723163935_725.jpg
 • /upfile / 2018/07/23 / 20180723163948_530.jpg

Оптички атенуатор на променливи (Дигитален) EVA50

Цврст и компактен дизајн, EVA50 е дизајниран да помогне

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Анкетната
 • Преземања

Најмногу компактен и груб преносен атенуатор на пазарот

Три бранови должини: 1310nm / 1490nm / 1550nm

Различен опсег на слабеење, 40dB, 60dB или 80dB

Може да ја зачува тековната вредност како референца

Може да заштеди 10 ја следи вредноста на слабеењето

Запаметете ја вредноста откако ќе се исклучат инструментите

Режим на заштеда на енергија

Едногодишна гаранција и тригодишен интервал за калибрација

модел

EVA50-40

EVA50-60

EVA50-80

Опсег на слабеење

40 dB (СМ)

60 dB (СМ)

80 dB (СМ)

Калибрирана бранова должина

1310nm / 1490nm / 1550nm

Режим на влакна

СМ

Режим на слабеење

Дигитален

Моќ за решавање на екранот

0.1dB

Покажи

LCD, 128*64

Максимална влезна моќност

+ 21 dBm

Враќање * 

> 40 dB

Загуба во вметнување *

< 2.5 dB

конектор

ФК / компјутер (или прилагоди)

Неизвесност

± 0.5 dB

Повторливост *

± 0.2 dB

RS-232

Изборен

Автоматско исклучување на струја Нема операција во 10 минути (може да се откаже), Ниска енергија на батеријата
Полнење на батеријата
Да
Време на работа Горе 20 часа
Напојување 3 * АА батерии или адаптер AC / DC

* на 20±3℃, Г.С., со FC / PC конектор,1550nm

големина(H * W * D)       

190mm * 90mm * 40mm

Тежина 

Околу 450гр

Температура на чување 

-20 -- +60°C, < 90%RH

Работна температура 

-10 -- +50°C, < 90%RH

EVA50-XX

модел

EVA50-40 = 40dB

EVA50-60 = 60dB

EVA50-80 = 80dB

стандард
 • Торба за носење  


 • Сертификат за калибрација


 • Прирачник

 • Кутија за пакување

Изборен
 • AC / DC адаптер

 •  

Контактирајте не