Оптички сет за разговори

Насловна » производи » Тест и мерење » Оптички сет за разговори

 • img / optical_talk_set_aot600.jpg
 • /upfile / 2018/07/20 / 20180720090944_126.jpg
 • /upfile / 2018/07/20 / 20180720090956_684.jpg

Оптички пакет за разговор AOT600

Телефонот со оптички влакна остварува целосна дуплекс комуникација со едно влакно со употреба на WDM(мултиплекс на поделба на бранова должина) технологија. Оптички пакет за разговор AOT600 е дизајниран да им помогне на техничарите да одржуваат комуникација за време на инсталацијата и одржувањето на оптички влакна преку кабел со оптички влакна.

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Анкетната
 • Преземања

● Разговарајте со поврзување со растителни влакна

● Висококвалитетна целосна и дуплекс комуникација

● Извори на светлина способности

● Широк динамичен опсег: 45dB

● Големо динамично растојание: >120км

● Долг / краток режим за различно растојание

модел

AOT600

бранова должина

А: 1310nm, B: 1550nm

Стил на работа

Комплетна дуплекс комуникација

излезна моќност

> -5dBm

Тип на влакно

СМ

Динамички опсег *

СМ влакна: 45dB

Динамичко растојание *

СМ влакна: > 120 км

Адаптер за поврзување

ФК / компјутер

Полнење на батеријата  Изборен
Време на работа Горе 12 часа
Напојување 2 * АА батерии или адаптер AC / DC

* не користете ја спојката со влакна за поврзување

големина(H * W * D)

170mm * 97mm * 38mm

Опсег на приказ Околу 380гр
Температура на чување -20 -- +60°C, < 90%RH
Работна температура -10 -- +50°C, < 90%RH
стандард

 • Торба за носење


 • Упатство за користење


 • Сертификат за калибрација


 • Слушалки и микрофон

Изборен

 • AC / DC адаптер

Контактирајте не
Прирачник за листи со податоци &

Прирачник за поставување оптички разговори AOT600.pdf

AOT600 Оптички пакет за разговор.pdf

Сертификат
 • Чест

  ФОТ-100 н.е.