Мерач на оптичка моќност

Насловна » производи » Тест и мерење » Мерач на оптичка моќност

 • img / optical_power_meter_epm30.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724145227_481.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724145240_783.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724145253_112.jpg

Мерач на оптичка моќност EPM30

Мерач на оптичка моќност EPM30 е со бранова должина од 850/1300/1310/1490/1550 / 1625nm. Може да постави референтна вредност за да им помогне на техничарите да проценат за релативната загуба на електрична енергија.

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Анкетната
 • Преземања

ФК, Кометал, ST адаптери и 2,5 mm UPP   

850/1300/1310/1490/1550/1625nm

Изграден во VFL (изборен)

Складирање на податоци

Режим на заштеда на енергија

Складирање на референтна вредност

Моќност автономија на 100 часа

Едногодишна гаранција и тригодишен интервал за калибрација

модел

EPM30T

EPM30C

Покажи Опсег

1310/1490/1550/1625: +10 70 -70dBm

1310/1490/1550/1625: +26 50 -50dBm

850/1300: +10 60 -60dBm

850/1300: +26 -40dBm

точност *

± 0.2 dB

Калибрирана бранова должина

850nm / 1300nm / 1310nm / 1490nm / 1550nm / 1625nm

Резолуција

0.01dB

конектор

ФК & 2.5mm UPP (опција: Кометал, ST)

РЕФ

Да

Автоматско исклучување на напојувањето

Нема операција во 10 минути (може да се откаже), Ниска енергија на батеријата

Лична карта (Изборен) Да

Изградете во VFL (Изборен)

1mW или 10mW или прилагодување

Складирање на податоци

40 траги

Полнење на батеријата

Да

Траење на батеријата

Горе 100 часа

Напојување

АА * 3 батерии или адаптер за напојување AC / DC

* на 20±3℃, Г.С., со FC конектор, -10dBm

големина(H * W * D)

190mm * 90mm * 40mm

Тежина

Околу 400гр

Температура на чување

-20 -- +60°C, < 90%RH

Работна температура

-10 -- +50°C, < 90%RH

                                                    EPM30X - XX - ХХХ

модел

VFL

WAVE ID

EPM30T = ОПМ(+1070 -70dBm)

Празно = N / A

Празно = N / A

EPM30C = ОПМ(+2650 -50dBm) V01 = 1mw W = ID на WAVE
  V10 = 10mw  

Пример: EPM30T-V01, EPM30T-W

стандард
 • Торба за носење  


 • Сертификат за калибрација


 • Прирачник

 • Кутија за пакување

Изборен
 • FC адаптер


 • SC адаптер


 • ST адаптер 


 • AC / DC адаптер


 • FC машки од LC женски адаптер

Контактирајте не
Прирачник за листи со податоци &

Прирачник за EPM30 OPM.pdf

EPM30 OPM.pdf

Сертификат

тотоп