Мерач на оптичка моќност

Насловна » производи » Тест и мерење » Мерач на оптичка моќност

 • img / optic_power_meter_bou350.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724133401_567.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724133417_612.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724133432_239.jpg

Мерач на оптичка моќност BOU350

Работа со серијалот OLS BOU350 за да се дијагностицира состојбата со фибер линија.

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Анкетната
 • Преземања

ФК, Кометал, ST адаптери и 2,5 mm UPP 

Режим на заштеда на енергија

Изграден во VFL (изборен)

Складирање на референтна вредност

Моќност автономија на 100 часа

850/1300/1310/1490/1550/1625nm

Едногодишна гаранција и тригодишен интервал за калибрација

модел

BOU350T

BOU350C

Покажи Опсег

1310/1490/1550/1625: +10 70 -70dBm

1310/1490/1550/1625: +26 50 -50dBm

850/1300: +10 60 -60dBm

850/1300: +26 -40dBm

точност *

± 0.2 dB

Калибрирана бранова должина

850nm / 1300nm / 1310nm / 1490nm / 1550nm / 1625nm

Резолуција

0.01dB

OPM конектор 

ФК & 2.5mm UPP (опција: Кометал, ST)

РЕФ

Да

Автоматско исклучување на напојувањето

Нема операција во 10 минути (може да се откаже), Ниска енергија на батеријата

Изградете во VFL (Изборен)

1mW или 10mW или прилагодување

РЕФ

Да

Автоматско исклучување на струја 

Нема операција во 10 минути (може да се откаже), Ниска енергија на батеријата

Полнење на батеријата

Да

Траење на батеријата

Горе 100 часа

Напојување

АА * 2 батерии или адаптер за напојување AC / DC

* на 20±3℃, Г.С., со FC конектор, -10dBm

големина(H * W * D)       

160mm * 75mm * 32mm

Тежина 

Околу 180гр

Температура на чување 

-20 -- +60°C, < 90%RH

Работна температура 

-10 -- +50°C, < 90%RH

                                          BOU350X - XX

модел

VFL 

BOU350T = ОПМ(+1070 -70dBm)

Празно = N / A

BOU350C = ОПМ(+2650 -50dBm) V01 = 1mw
  V10 = 10mw

Пример: BOU350T, BOU350C-V01

стандард

 • Торба за носење  


 • Прирачник


 • Сертификат за калибрација

 • Кутија за пакување

Изборен
 • FC адаптер


 • SC адаптер


 • ST адаптер 


 • AC / DC адаптер


 • FC машки од LC женски адаптер

Контактирајте не
Прирачник за листи со податоци &

Прирачник BOU350 EN.pdf

BOU350 OPM.pdf

Сертификат

тотоп