Мерач на оптичка моќност

Насловна » производи » Тест и мерење » Мерач на оптичка моќност

 • img / optical_power_meter_apm60.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724153401_231.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724153420_584.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724153432_887.jpg

Мерач на оптичка моќност APM60

OPM APM60 е мини едноставен дизајн, лесен за ракување. Усвојува 2.5мм универзален конектор, погоден за различни адаптери.

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Анкетната
 • Преземања

 

Universal 2,5мм универзален конектор

Mode Режим за заштеда на енергија

● Вграден во VFL (изборен)

. Складирање на референтна вредност

● Моќност автономија на 100 часа

850/1300/1310/1490/1550 / 1625nm

● Едногодишна гаранција и тригодишен интервал за калибрација

модел

APM60T

APM60C

Динамички опсег *

1310/1490/1550/1625: +6 70 -70dBm

1310/1490/1550/1625: +26 50 -50dBm

 

850/1300: +6 60 -60dBm

850/1300: +26 -40dBm

точност *

± 0.2 dB

Калибрирана бранова должина 

850nm / 1300nm / 1310nm / 1490nm / 1550nm / 1625nm

Моќ за решавање на екранот

0.01dB

пулсот ширина

10ns, 25ns, 50ns,   100ns, 250ns, 500ns, 1us, 2.5us, 5us, 10ни

Неизвесност од далечина

±(0.8m ± 0.001% * далечинско тестирање ± резолуција)

Резолуција на загуба

0.001dB

Линеарност ±0.2dB

OPM конектор

2.5мм универзален

VFL конектор(Изборен) 

2.5мм универзален

Излез на VFL(Изборен)

 10mW или прилагодување

Лед светилка

Извод на СОС-код

Автоматско исклучување на напојувањето

Нема операција во 10 минути (може да се откаже), Ниска енергија на батеријата

Полнење на батеријата

Да

Траење на батеријата

Горе 100 часа (ОПМ)

 Напојување                    АА * 2 батерии или адаптер за напојување AC / DC

*на 20±3℃, Г.С., со FC конектор, -10dBm

големина(H * W * D)

105мм * 52мм * 34mm

Тежина Околу 100гр
Температура на чување -20 -- +60°C, < 90%RH
Работна температура -10 -- +50°C, < 90%RH

  APM60X-XX

модел

VFL

APM60T = ОПМ(+670 -70dBm) Празно = N / A
APM60C = ОПМ(+2650 -50dBm) V10 = 10mw

Пример:APM60T,APM60T-V10

стандард
 • Кутија за пакување

Изборен

 • 2.5адаптер од mm до 1,25 mmКонтактирајте не
Прирачник за листи со податоци &

Прирачник за APM60 OPM.pdf

APM60 OPM.pdf

Сертификат
 • Чест

  ФОТ-100 н.е.

тотоп