Мерач на оптичка моќност

Насловна » производи » Тест и мерење » Мерач на оптичка моќност

 • img / optical_power_meter_aop110.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724143722_198.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724143737_635.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724143753_531.jpg

Мерач на оптичка моќност AOP110

AOP110 OPM може да ја постави вредноста на прагот за брзо мерење на моќноста, без разлика дали е во нормала, со разнобојно читање за PASS / FAIL prompt.

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Анкетната
 • Преземања

Нормален режим OPM и режим на автоматско тестирање OPM режим  

Режим WAVE ID и режим AUTO WAVE ID режим

Приказ на повеќе бранови во режим AUTO TEST 

10 множества дефинирани од корисникот должина на бранови 

Поставување на прагот (шарено читање за Pass / Fail)

Рачна калибрација

USB конекција и тест во реално време 7X24 на компјутер

1000 траги од складирање на податоци

Вграден VFL (изборен)

850/1300/1310/1490/1550/1625nm

Едногодишна гаранција и тригодишен интервал за калибрација

модел

AOP110T

AOP110C

Покажи Опсег

1310/1490/1550/1625: +10 70 -70dBm

1310/1490/1550/1625: +26 50 -50dBm

850/1300: +10 60 -60dBm

850/1300: +26 -40dBm

точност *

± 0.2 dB

Калибрирана бранова должина

850nm / 1300nm / 1310nm / 1490nm / 1550nm / 1625nm

Резолуција

0.01dB

конектор

ФК & 2.5mm UPP (опција: Кометал, ST)

РЕФ

Да

Автоматско исклучување на напојувањето

Нема операција во 10 минути (може да се откаже), Ниска енергија на батеријата

Изградете во VFL (Изборен)

1mW или 10mW

Складирање на податоци

1000 траги

Поставување на прагот

10 сетови (шарено читање за Pass / Fail)

Кориснички дефинирани бранови должини

10

Рачна калибрација

Да

Откривање на идентификација на бранови

Да (работа со ласерски извор AOS210)

Трансфер на податоци

USB

Монитор во реално време

Вкупно мин. 1 минути, Интервал мин. 0.5s

Траење на батеријата

Горе 50 часа

Напојување

АА * 3 батерии или AC / DC напојување со USB кабел

* на 20±3℃, Г.С., со FC конектор, -10dBm

големина(H * W * D)

170mm * 97mm * 38mm

Опсег на приказ Околу 380гр
Температура на чување -20 -- +60°C, < 90%RH
Работна температура -10 -- +50°C, < 90%RH

                            AOP110X - XX

модел

VFL

AOP110T = ОПМ(+1070 -70dBm) Празно = N / A
AOP110C = ОПМ(+2650 -50dBm) V01 = 1mw
  V10 = 10mw

Пример: AOP110T-V01

стандард
 • Торба за носење  


 • Сертификат за калибрација


 • Прирачник


 • CD

 • Кутија за пакување


 • USB кабел

Изборен
 • FC адаптер


 • SC адаптер


 • ST адаптер 


 • AC / DC адаптер


 • FC машки од LC женски адаптер

Контактирајте не
Прирачник за листи со податоци &

Прирачник за AOP110 OPM.pdf

AOP110 OPM.pdf

AOP110 софтвер V0.0.5.zip

Сертификат

тотоп