Мерач на оптичка моќност

Насловна » производи » Тест и мерење » Мерач на оптичка моќност

 • img / mini_fiber_optic_power_meter_apm80-33.png
 • /upfile / 2018/06/29 / 20180629152234_915.png
 • /upfile / 2018/06/29 / 20180629152416_111.png

Мерач на оптичка моќност AOP100

AOP100 оптички мерач на моќност е да ја измери моќноста на сигналот од влакна.

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Анкетната
 • Преземања

ФК, Кометал, ST адаптери и 2,5 mm UPP 

1000 складирање на податоци

Пренос на податоци (изборен)

7X24 тест во реално време на компјутер (изборен)

Вграден VFL (изборен)

Режим на заштеда на енергија

REF сет и dB сет

850/1300/1310/1490/1550/1625nm

Едногодишна гаранција и тригодишен интервал за калибрација

модел

AOP100T

AOP100C

Покажи Опсег

1310/1490/1550/1625: +10 70 -70dBm

1310/1490/1550/1625: +26 50 -50dBm

850/1300: +10 60 -60dBm

850/1300: +26 -40dBm

точност *

± 0.2 dB

Калибрирана бранова должина

850nm / 1300nm / 1310nm / 1490nm / 1550nm / 1625nm

Резолуција

0.01dB

конектор

ФК & 2.5mm UPP (опција: Кометал, ST)

РЕФ

Да

Автоматско исклучување на напојувањето

Нема операција во 10 минути (може да се откаже), Ниска енергија на батеријата

Изградете во VFL (Изборен)

10mW или прилагодување

Складирање на податоци

1000

Полнење на батеријата

Да

Лична карта (Изборен)

Да

Трансфер на податоци (Изборен)

Да

Монитор во реално време (Изборен)

10минути до 360 дена, интервал: 0.5s, 2s, 15s, 60s, 180s, 600s

Траење на батеријата

Горе 200 часа

Напојување АА * 3 батерии или адаптер за напојување AC / DC

* на 20±3℃, Г.С., со FC конектор, -10dBm

големина(H * W * D)

170mm * 97mm * 38mm

Опсег на приказ Околу 380гр
Температура на чување -20 -- +60°C, 0 -- 90%RH
Работна температура -10 -- +50°C, 0 -- 90%RH


 AOP100X - XX - ХХХ - XXXX

модел

VFL

WAVE ID

Модул за поврзување со компјутер
AOP100T = ОПМ(+1070 -70dBm) Празно = N / A Празно = N / A Празно = N / A
AOP100C = ОПМ(+2650 -50dBm) V10 = 10mw W = ID на WAVE U = трансфер на податоци & Монитор во реално време

Пример: AOP100T-V10-U, AOP100C-W

стандард
 • Торба за носење  


 • Сертификат за калибрација


 • Прирачник

 • Кутија за пакување

Изборен
 • FC адаптер


 • SC адаптер


 • ST адаптер 


 • AC / DC адаптер

 • CD


 • FC машки од LC женски адаптер

Контактирајте не
Прирачник за листи со податоци &

Прирачник за AOP100 OPM.pdf

Мерач на оптичка моќност AOP100.pdf

AOP100 софтвер V0.2.4.zip

Сертификат

тотоп