Мултиметар на влакна

Насловна » производи » Тест и мерење » Мултиметар на влакна

 • img / optical-test-загуба-сет-сет-bou350-88.jpg
 • /upfile / 2020/05/29 / 20200529151900_602.jpg
 • /upfile / 2020/05/29 / 20200529151926_994.jpg
 • /upfile / 2020/05/29 / 20200529151942_360.jpg

Тест за оптички загуби BOU350

Комбинирање на OPM и OLS во еден уред, честопати се нарекуваат комплетни тестови за оптички загуби. Може да се користи и како оптички мерач на моќност или извор на светлина.

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Анкетната
 • Преземања

ОПМ,OLS во еден уред 

Измерете го оптичкото слабеење

Режим на заштеда на енергија

ОПМ со 850/1300/1310/1490/1550 / 1625nm

Поставување на референтна вредност за секоја единствена бранова должина

Моќност автономија на 100 часа

Едногодишна гаранција и тригодишен интервал за калибрација

Извор на светлина

М3М8

S3S5

S3S4S5

бранова должина (nm)

850/1300

1310/1550

1310/1490/1550

излезна моќност

> - 6dBm @ 1310nm / 1490nm / 1550nm / 1625nm / > -10 dBm @ 850nm / 1300nm

Модулација

270Hz, 1KHz, 2KHz

конектор

ФК / компјутер

Мерач на моќност

 

точност *

± 0.2dB

Калибрирана бранова должина

850nm / 1300nm / 1310nm / 1490nm / 1550nm / 1625nm

Складирање на податоци 1000 траги

Детектор за тонови

Да

Постави референтна вредност

Да

конектор

ФК & 2.5mm UPP (Кометал, ST по избор)

Автоматско исклучување на струја

Нема операција во 10 минути (може да се откаже), Ниска енергија на батеријата

Полнење на батеријата

Да

Напојување

2 * АА батерии или адаптер AC / DC

* на 20±3℃, Г.С., со FC конектор, -10dBm

големина(H * W * D)       

160mm * 75mm * 32mm

Тежина 

Околу 180гр

Температура на чување 

-20 -- +60°C, < 90%RH

Работна температура 

-10 -- +50°C, < 90%RH

BOU350-X

Модул за мерење на моќност

Модул со ласер сос

BOU350T = ОПМ(+670 -70dBm)

М3М8     = 850 / 1300nm

BOU350C = ОПМ(+2650 -50dBm) S3S5     = 1310 / 1550nm
  S3S4S5  = 1310/1490 / 1550nm

Пример: BOU350T-S3S5

стандард

 • Торба за носење  


 • Прирачник


 • Сертификат за калибрација

 • Кутија за пакување

Изборен
 • FC адаптер


 • SC адаптер


 • ST адаптер 


 • AC / DC адаптер


 • FC машки од LC женски адаптер

Контактирајте не
Прирачник за листи со податоци &

Тест за губење на BOU350.pdf

Прирачник BOU350 EN.pdf

Сертификат