Извор на оптичка светлина

Насловна » производи » Тест и мерење » Извор на оптичка светлина

 • img / optical_laser_source_bou350-17.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724142530_782.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724142544_831.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724142558_524.jpg

Извор на оптички ласер BOU350

BOU350 OLS е висока стабилизација со 1 3 бранови должини од една порта и има вграден оптички изолатор. BOU350 исто така има 270Hz, 1kHz, 2Излез на модулација на kHz.

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Анкетната
 • Преземања

1Output излегува 3 бранови должини од една порта

Висока стабилизација, вграден оптички изолатор

270Hz, 1KHz, 2Излез на модулација на KHz

Режим на заштеда на енергија

Излез за идентификација на автоматско бранови, работа со TriBrer OPM BOU350

Едногодишна гаранција и тригодишен интервал за калибрација

модел

М8              М3            S3             S4             S5                С6

бранова должина(nm)

850            1300         1310         1490         1550            1625

Стабилизација *

±0.05dB / 1 час;±0dBdB / 8 часа

излезна моќност

> - 6dBm @ 1310nm / 1490nm / 1550nm / 1625nm / > -10 dBm @ 850nm / 1300nm

Модулација

270Hz, 1KHz, 2KHz

конектор

ФК / компјутер (или прилагоди)

Автоматско исклучување на струја

Нема операција во 10 минути (може да се откаже), Ниска енергија на батеријата

Полнење на батеријата

Да

Напојување

АА * 2 батерии или адаптер за напојување AC / DC

* на 20±3℃, Г.С., со FC конектор, -10dBm

големина(H * W * D)

160mm * 75mm * 32mm

Тежина

Околу 180гр

Температура на чување

-20 -- +60°C, < 90%RH

Работна температура

-10 -- +50°C, < 90%RH

                                          BOU350X 

                      BOU350-M3M8     = 850 / 1300nm                  

                      BOU350-S3S5      = 1310 / 1550nm               

                      BOU350-S3S4S5  = 1310/1490 / 1550nm       

стандард

 • Торба за носење  


 • Прирачник


 • Сертификат за калибрација

 • Кутија за пакување

Изборен

 • AC / DC адаптер

Контактирајте не
Прирачник за листи со податоци &

Извор на ласер BOU350.pdf

Прирачник BOU350 EN.pdf

Сертификат

тотоп