Извор на оптичка светлина

Насловна » производи » Тест и мерење » Извор на оптичка светлина

 • img / optical_laser_source_aos200-62.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724130813_494.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724130839_939.jpg

Извор на оптички ласер AOS200

Извор на светлина со висока стабилизација AOS200 може да биде двоен или троен бранова должина. Излез за идентификација на автоматско бранови, работи со TriBrer OPM AOP100 за да му помогне на техничарот да ја тестира загубата на влакна.

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Анкетната
 • Преземања

1~ 3 бранови должини + VFL

Висока стабилизација, вграден оптички изолатор

270Hz, 1KHz, 2Излез на модулација на KHz

Изграден во VFL (изборен)

Режим на заштеда на енергија

Излез за идентификација на автоматско бранови, работа со TriBrer OPM AOP100

Едногодишна гаранција и тригодишен интервал за калибрација

модел

М8         М3         S3         S4        S5        С6          V01            V10

бранова должина(nm)     

          850       1300      1310     1490    1550    1625     1mW VFL    10mW VFL

Стабилизација *

±0.05dB / 1 час; ±0dBdB / 8 часа

излезна моќност 

> - 6dBm @ 1310nm / 1490nm / 1550nm / 1625nm / > -10 dBm @ 850nm / 1300nm

Модулација

270Hz, 1KHz, 2KHz

конектор

ФК / компјутер (или прилагоди)

Автоматско исклучување на струја

Нема операција во 10 минути (може да се откаже), Ниска енергија на батеријата

Изградете во VFL (Изборен)

1mW или 10mW или прилагодување

Лична карта

Да

Полнење на батеријата  

Да

Време на работа

Горе 40 часа

Напојување

АА * 3 батерии или адаптер за напојување AC / DC

*  После 5 минути загревање, 20±3℃, Г.С., FC конектор, со оптички изолатор

големина(H * W * D)

170mm * 97mm * 38mm

Опсег на приказ Околу 380гр
Температура на чување -20 -- +60°C, < 90%RH
Работна температура -10 -- +50°C, < 90%RH

AOS200-X-XX

модел

VFL

AOS200-M3M8    = 850 / 1300nm Празно = N / A
AOS200-S3S5     = 1310 / 1550nm V01 = 1mw
AOS200-S3S4S5 = 1310/1490 / 1550nm  V10 = 10mw
AOS200-S3S5S6 = 1310/1550 / 1625nm  
стандард
 • Торба за носење  


 • Сертификат за калибрација


 • Прирачник

 • Кутија за пакување

Изборен

 • AC / DC адаптер

Контактирајте не
Прирачник за листи со податоци &

Прирачник за ласерски извор AOS200.pdf

Извор на ласер AOS200.pdf

Сертификат