Идентификатор на оптички влакна

Насловна » производи » Тест и мерење » Идентификатор на оптички влакна

 • img / optical_fiber_identifik_efi_50.jpg
 • /upfile / 2018/07/18 / 20180718091537_633.jpg
 • /upfile / 2018/07/18 / 20180718091547_129.jpg
 • /upfile / 2018/07/27 / 20180727150233_999.jpg

Идентификатор на оптички влакна EFI-50

Детектор за живи влакна ЕФИ-50 усвојува рамна и тенка горниот дел, свиткан дизајн за повеќе специјални простори, како терминални босови, кутија за дистрибуција, сад за спојување.

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Анкетната
 • Преземања

 

екран

1.44 инчен TFT екран

Макс. моќност

+20dBm

Мин

-50dBm

Батерија

Алкална батерија AA / LR6

Идентификација на модулацијата

Да

Применливи влакна

0.25/0.9/2.0/3.0мм влакна

Спецификации за VFL

1mW,со Glint функција

Спецификации за ОПМ

ЕФИ-50Т : -70 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=mk&sl=en&tk=880590.744574 from this server. That’s all we know.

EFI-50C: -50 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=mk&sl=en&tk=434542.37598 from this server. That’s all we know.

димензии

195mm×96mm×37mm

Тежина

140g
стандард

 • Торба за носење  


 • Сертификат за калибрација


 • CD


 • Кутија за пакување


 • Сенка капа

Контактирајте не
Прирачник за листи со податоци &

Идентификатор на влакна ЕФИ-50.pdf

Прирачник EFI-50 TriBrer.pdf

Сертификат

тотоп