ОТДР

Насловна » производи » ОТДР

 • img / mini-palm-otdr-fot-100.jpg
 • /upfile / 2018/06/27 / 20180627103200_899.jpg
 • /upfile / 2018/06/27 / 20180627103206_131.jpg
 • /upfile / 2019/01/24 / 20190124092503_130.jpg

Mini Palm OTDR FOT-100

FOT-100 OTDR е добро опремен за решавање проблеми со растителни влакна, Error 400 (Bad Request)!!1

400. That’s an error.

Your client has issued a malformed or illegal request. That’s all we know. .

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Анкетната
 • Преземања
 • Видео

Вграден VFL
Вграден ОПМ (Изборен)
TFT LCD екран со висок контраст
Автоматско тестирање со едно копче
Лесен за ракување за почетници и експерти
Интегриран PALM дизајн, мали, светлина, лесен за носење
Автоматско откривање и самозаштита на ласерскиот сигнал за влез во ласер
Пријателски за корисниците OTDR софтвер за симулација покажува детали за настаните

Мртва зона

Настан:1.5м / Слабеење:5.0m (4m / 9m @ 850nm)

пулсот ширина

С / А:5нс-10с, Б / Ц:5нс-20ус, ММ-А:5нс-1ус

Неизвесност од далечина

±(0.8m ± 0.005% * далечинско тестирање ± резолуција)

Резолуција на загуба

0.001dB

Мин. Резолуција

0.1m

конектор

FC-заменлив адаптер (изборен: Кометал,ST,LC заменливи адаптери)

ОПМ (Изборен)

Т:+870 -70dBm или C:+2650 -50dBm, достапен само кога OTDR е само еден конектор

VFL

1mW

Складирање на податоци

внатрешните (TF картичката е по избор)

Покажи

3.5 инчен TFT ЛЦД во боја

Батерија

Вградена батерија што се полни

Работно време

Застани>15 hour, мерење>часr

големина(H * W * D) 197mm * 107mm * 67mm
Тежина Околу 750г
Температура на чување -20 -- +60 ℃, < 90%RH
Работна температура -10 -- +50 ℃, < 90%RH
S 1310/1550                                24/22dB
А 1310/1550                                28/26dB
B 1310/1550                                32/30dB
C 1310/1550                                36/34dB
ФБ 1310/1550/1625                       36/34/34dB
ММ-А  850/1300                                  22/24dB
Персонализација на  
стандард
 • Торба за носење

 • Упатство за користење

 • Сертификат за калибрација

 • USB кабел

 • AC / DC адаптер

Изборен
 • FCU = FC / UPC
  FCA = FC / APC

 • SCU = SC / UPC
  SCA = SC / APC

 • LCU = LC / UPC

Контактирајте не
Прирачник за листи со податоци &

FOT-100 MANUAL.pdf

FOT-100 OTDR.pdf

OTDR Софтвер.rar

 

Сертификат

тотоп