ОТДР

Насловна » производи » ОТДР

 • img / mini-palm-otdr-aor-500.jpg
 • /upfile / 2018/07/27 / 20180727150815_105.jpg
 • /upfile / 2018/07/27 / 20180727150828_432.jpg
 • /upfile / 2019/01/23 / 20190123173044_344.jpg

Мини палма OTDR AOR-500

AOR500 OTDR со 3.5 LCD екран во боја TFT е солиден, дизајн на дланка, секој ден се користи во FTTx проектите за да им помогне на техничарите да ја измерат должината на влакната, загуба на слабеење.

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Анкетната
 • Преземања
 • Видео

● Автоматско тестирање со едно копче

● Лесен за ракување со почетници и експерти

Auto Влезни ласерски сигнали автоматско откривање и самозаштита

● Интегриран PALM дизајн, мали,  светлина, лесен за носење

T TFT LCD екран во боја со висок контраст

● USB порт за компјутерска врска

● Вграден VFL

Processing Обработка на сигнал со голема брзина, кратко време на тестирање и брза анализа

● Пријателски за корисниците OTDR софтвер за симулација покажува детали за настаните

модел AOR500-S AOR500-A AOR500-Б AOR500-ФБ
Динамички опсег * 24dB / 22dB 28dB / 26dB 32dB / 30dB 35dB / 34dB / 34dB
Макс.Дистин ** 80км 100км 120км 120км
бранова должина 1310/1550nm 1310/1550nm 1310/1550nm

1310/1550/1625nm, 1625nm со филтер

Настана мртва зона ***

1.5m

Мртва зона за слабеење 8.0m

пулсот ширина

10ns, 25ns, 50ns, 100ns, 250ns, 500ns, 1us, 2.5us, 5us, 10ни

Неизвесност од далечина

±(0.8m ± 0.001% * далечинско тестирање ± резолуција)

Резолуција на загуба

0.001dB

Мин. Резолуција

1m

конектор

ФК / компјутер (1310/1550), ФК / АПЦ (1625) заменлив адаптер или прилагодување

VFL

1mW

Складирање на податоци

> 10000 траги (стандардна 1 GB SD картичка)

Покажи

3.5 инчен TFT ЛЦД во боја

интерфејс USB

Батерија

Вградена батерија што се полни

Работно време

>10 ч (Bellcore TR-NWT-001138)

големина(H * W * D) 197mm * 107mm * 67mm
Тежина Околу 750г
Температура на чување -20 -- +60 ℃, < 90%RH
Работна температура -10 -- +50 ℃, < 90%RH
стандард

 • Торба за носење


 • Упатство за користење


 • Сертификат за калибрација


 • USB кабел


 • AC / DC адаптер

Изборен

 • FCU = FC / UPC
  FCA = FC / APC


 • SCU = SC / UPC
  SCA = SC / APC


 • LCU = LC / UPC

Контактирајте не
Прирачник за листи со податоци &

Прирачник за AOR500 OTDR.pdf

AOR500 OTDR.pdf

Прирачник за AOR500-P PON OTDR TriBrer.pdf

OTDR Софтвер.rar

Сертификат
 • Чест

  ФОТ-100 н.е.

тотоп