Мерач на оптичка моќност

Насловна » производи » Тест и мерење » Мерач на оптичка моќност

  • img / mini_fiber_optic_power_meter_apm80.jpg
  • /upfile / 2018/06/27 / 20180627102505_845.jpg
  • /upfile / 2018/06/27 / 20180627102512_324.jpg

АПМ80 мерач на оптички влакна со мини оптички влакна

APM80 е дизајниран за инсталација на фибер мрежа, тест и одржување. Мини дизајн, лесен за ракување и носење во FTTx проект.

Контактирајте не
  • спецификација
  • Информации за нарачка
  • Анкетната
  • Преземања

850/1300/1310/1490/1550/1625nm
ФК, Кометал, ST адаптери и 2,5 mm UPP
Режим на заштеда на енергија
Изграден во VFL (изборен)
Складирање на референтна вредност
Моќност автономија на 100 часа
Едногодишна гаранција и тригодишен интервал за калибрација

модел

APM80T

APM80C

Покажи Опсег

1310/1490/1550/1625: +10 70 -70dBm

1310/1490/1550/1625: +26 50 -50dBm

850/1300: +10 60 -60dBm

850/1300: +26 -40dBm

точност *

± 0.2 dB

Калибрирана бранова должина

850nm / 1300nm / 1310nm / 1490nm / 1550nm / 1625nm

Моќ за решавање на екранот

0.01dB

Линеарност

±0.1dB

OPM конектор

2.5мм универзален и ФК (Кометал, ST адаптер по избор)

VFL конектор

2.5мм универзален

Излез на VFL

10mW или прилагодување

Лед светилка

Извод на СОС-код

Автоматско исклучување на напојувањето

Нема операција во 10 минути (може да се откаже), Ниска енергија на батеријата

Полнење на батеријата

Да

Траење на батеријата

Горе 100 часа (ОПМ)

Напојување

АА * 2 батерии или AC / DC адаптер за напојување

големина(H * W * D) 105мм * 52мм * 34мм
Тежина Околу 100гр
Температура на чување -25 -- +60℃, <90%RH
Работна температура -10 -- +50℃, <90%RH

* на 20±3℃, Г.С., со FC конектор, -10dBm

APM80X-XX
APM80X - модел                                                        XX - VFL
APM80T = ОПМ(+1070 -70dBm)                                  Празно = N / A   
APM80C = OPM(+2650 -50dBm)                                 V10 = 10mw

стандард

    стандард   

                     Корисничко упатство                          

         FC конектор

 

 

 

 

    Изборен

 

 

 

 

 

        SC конектор  

       ST конектор    

        AC / DC адаптер

             Торба за носење              

 

                         

 

     

                         

Контактирајте не
Податоци & Прирачник

Мини мерач на оптички влакна APM80.pdf

Сертификат

тотоп