Сплицер за фузија

Насловна » производи » Сплицер за фузија

 • img / single_fiber_fusion_splicer_lemon_3.jpg
 • /upfile / 2018/06/27 / 20180627103711_148.jpg
 • /upfile / 2018/06/27 / 20180627103718_105.jpg
 • /upfile / 2018/06/27 / 20180627103726_902.jpg

Фјузиен сплитер лимон 3

Лимон 3 е нова стандардна машина за спојување на основно усогласување што опфаќа разни потреби за спојување, како што е држач за повеќе функции на влакна, интегрирана лента за ладење, Лизгач на СПЦ, 8спојување, 24греење итн.. Сите овие се направени за ефикасно спојување.

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Анкетната
 • Преземања
 • Видео

5 инчен LCD екран во боја
8спојување, 24 време на греење
Мултифункционален држач за влакна
Интегрирана лента за ладење
Графички копчиња и Smart GUI интерфејс
Истовремено X и Y ставови со 200 пати поголема,300 пати со зголемување X или Y преглед

Применливи влакна

СМ, ММ, ДС, NZDS, ЕДФ

Разделување на број на влакна

Едно јадро

Просечна загуба на сплит

0.02dB(СМ),0.01dB(ММ),0.04dB(ДС),0.04dB(NZDSdB0.04dB(БИФ / УБИФ)

Режим на разделување

Автоматско & Прирачник & Половина авто

Поставување на поделба

100 групи прилагоди

Време на разделување

Типични 8-ти со стандарден СМ влакно

Време на греење

24s

Lifeивот на електрода

2500

Тест за тензија

2.0N(стандард)

LCD

5.0 инчен LCD екран

Јазик

Англиски или прилагодете

Зголемување на влакна

X / Y:180 times,X или Yвремињаimes

Складирање

10000 групи

Конектор за податоци

USB 2.0

Напојување

Li-јонска батерија или влез AC / DC:13.5V

Капацитет на батеријата

Типично 200 циклуси(спојување и загревање)

Услови на животната средина

-10 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=mk&sl=en&tk=749088.875920 from this server. That’s all we know. (температура операција),0~ 95% RH(влажност),05000 ~(височина)

димензија

164mm * 141mm * 138mm

Тежина

1.83килограм

стандард
 • Домаќин

 • Куфер

 • Резервни електроди

 • AC / DC адаптер

 • Сертификат за калибрација

 • CD

 • Бришење со влакна

 • Ленти за влакна

Контактирајте не
Прирачник за листи со податоци &

Лимон 3 спојник на фузија.pdf

Лимон 3 Упатство за корисникот.pdf

Сертификат