Ленти за влакна

Насловна » производи » Алатки за влакна » Ленти за влакна

  • img / влакно-стриптизер.jpg
  • /upfile / 2019/07/05 / 20190705110322_967.jpg
  • /upfile / 2019/07/05 / 20190705110347_551.jpg
  • /upfile / 2019/07/05 / 20190705110403_577.jpg

Ленти за влакна

Контактирајте не
  • спецификација
  • Анкетната
  • Преземања

Направено од 1045 steel, двоен живот челикК-01 steel

За соблекување 250 микрон тампон слој да се изложи 125 микрон обложени влакна

За одземање на јакна од 2-3 мм влакна

Отстранување на 250 микрон тампон слој од 125 микронски влакна

Пред-поставено во фабриката - не се потребни прилагодувања

Нема да изгребаат или да никнат стаклено влакно

Сите површини за соголување се произведени со прецизни толеранции за да се обезбеди чиста, мазни ленти

Удобност-зафат, ергономски рачки

Заклучете го за да ја држите алатката затворена кога не е во употреба

Одржување во Телеком

Одржување CATV

Тест лабораторија на оптички влакна

Други мерења на оптички влакна

Контактирајте не
Податоци & Прирачник

Ленти за влакна.pdf

Сертификат

тотоп