Мултиметар на влакна

Насловна » производи » Тест и мерење » Мултиметар на влакна

 • img / fiber_-73.jpg
 • /upfile / 2018/07/20 / 20180720180033_116.jpg
 • /upfile / 2018/07/20 / 20180720180046_981.jpg
 • /upfile / 2018/07/20 / 20180720180102_560.jpg

Влакна & Нето мерач на кабел APM80N

APM80N е мултифункционален уред со четири функции во една, вклучувајќи мерач на оптичка моќност, тестер на кабел(RJ11, RJ45), VFL, Лед светилка.

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Анкетната
 • Преземања

Мерач на оптичка моќност 

LED светло и сјај „SOS“

Визуелен дефект Локатор

Тестер на кабелски влакна и бакар во една единица

Широк опсег за мерење, Висока резолуција

ОПМ & VFL за SM и MM влакна

ОПМ со 2,5 мм универзален и ФК, Кометал, ST

ОПМ со 850/1300/1310/1490/1550 / 1625nm

Автоматско напојување е исклучено (може да се откаже)

Моќност автономија на 100 часа (ОПМ)

модел

APM80NT

APM80NC

Опсег на приказ

1310/1490/1550/1625: +10 70 -70dBm

1310/1490/1550/1625: +26 50 -50dBm

  850/1300: +10 60 -60dBm 850/1300: +26 -40dBm

точност *

± 0.2 dB

Калибрирана бранова должина

850nm / 1300nm / 1310nm / 1490nm / 1550nm / 1625nm

Моќ за решавање на екранот

0.01 dB

Линеарност

±0.1dB

OPM конектор

2.5мм универзален и ФК (Кометал, ST адаптер по избор)

VFL конектор

2.5мм универзален

Лед светилка

Извод на СОС-код

Нето-тест

RJ-45 и RJ-11

Автоматско исклучување на напојувањето

Нема операција во 10 минути (може да се откаже), Ниска енергија на батеријата

Полнење на батеријата

Да

Траење на батеријата

Горе 100 часа (ОПМ)

Напојување

АА * 2 батерии или адаптер за напојување AC / DC

*На 20 часот±3℃, Г.С., со FC конектор, -10dBm

големина(H * W * D)       

105мм * 52мм * 34mm

Тежина 

Околу 100гр

Температура на чување 

-20 -- +60°C, < 90%RH

Работна температура 

-10 -- +50°C, < 90%RH

                                         APM80X-XX

модел

VFL

APM80NC = ОПМ(+2650 -50dBm) + Нето-тест

V01 = 1mw

APM80NT = ОПМ(+1070 -70dBm) + Нето-тест V10 = 10mw

Пример: APM80NT-V01

стандард

 • Торба за носење  


 • Сертификат за калибрација


 • Прирачник


 • Адаптер за кабел за бакар

 • Кутија за пакување

Изборен
 • FC адаптер


 • SC адаптер


 • ST адаптер 


 • AC / DC адаптер

Контактирајте не
Прирачник за листи со податоци &

APM80N влакна & Тестер за кабел.pdf

Прирачник за APM80N.pdf

Сертификат

тотоп