Тестер за Е1 БЕР

Насловна » производи » Тест и мерење » Тестер за Е1 БЕР

 • img / deb101e-e1-ber-tester.jpg
 • /upfile / 2019/11/28 / 20191128134248_276.jpg
 • /upfile / 2019/11/28 / 20191128134309_914.jpg
 • /upfile / 2019/11/28 / 20191128134411_515.jpg

DEB101E E1 BER тестер

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Анкетната
 • Преземања

Ова Е1 БЕР(Стапка на грешка во бит) тестер е компактен,мултифункционален, инструмент за тестирање на рачен Е1 линија,специјално дизајнирани за инсталација и одржување. Се одликува со самопроверка и тестирање на тастатурата,обемна грешка и генерирање на аларми, откривање и индикација.Овој тестер обезбедува навигација со паметни мени и има голем ЛЦД екран кој овозможува јасно прикажување на тестирањата. Резултатите од тестот може да се преземат или испечатат преку вклучени софтвери. Тоа е идеален уред за брзо решавање на проблеми, Е1 пристап до линијата за PCM,тестирање за одржување и прифаќање.

Грешка во вметнување малку и проверете

Голем простор за складирање на податоци

Мониториран е еден слот

Часовник во реално време

Анализата на резултатите е во согласност со THEITU-T G.821, G.826 и M.2100

За одржување и тест на линијата Е1

Тест надвор од услугата / услугата

Рамки и нерафиниран тест

2Mb / s, Тест N * 64Kb / s

Изберете шема на рамки

Одберете ја шемата на код

Вметнување аларм и проверете

Стапка на бит

2084kb / s±50ppm

конектор

стандард: 75 ом неурамнотежен,влезна импеданса со висока отпорност

Изборен: 120 ом избалансиран

Чувствителност на влез

0dB ~ ﹣43dB

Кодекс на кола

HDB3

Тип на рамка

Рамнотено N * 64Kbps / незаштитен

Шема на рамки

PCM30, PCM30CRC,PCM31, PCM31CRC

Тест модел

Случаен псевдо-код:2^ 15-1, 2^ 11-1

Фиксен код:1111,0000,1010

Вметнување аларм и проверете

ЛОС, ЛОФ, AIS,РА

Вметнување на код за грешка

Сингл,10Е-3,10E-5,10E-7

Анализа на резултатите

G.821, G.826 и M.2100

Складирање

>100000 резултати

Трансфер на податоци

USB

Напојување

Вградена батерија што се полни

 

големина(H * W * D)       

195mm(L) * 110mm(W) * 60mm(H)

Тежина 

Околу 500гр

Температура на чување 

-20 -- +60°C, < 90%RH

Работна температура 

-10 -- +50°C, < 90%RH

стандард

 • 75 ом кабелBNC-BNC * 2


 • USB


 • AC / DC адаптер


 • Корисник′прирачник


 • Торба за носење


 • СД картичка

Контактирајте не
Прирачник за листи со податоци &

Прирачник за тестер DEB101E E1.pdf

DEB101E E1 тестер.pdf

Сертификат

тотоп