Детектор за кабел за аудио влакна

Насловна » производи » Тест и мерење » Детектор за кабел за аудио влакна

 • img / audio_fiber_cable_detector.jpg
 • /upfile / 2018/07/19 / 20180719175237_107.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724090015_942.jpg
 • /upfile / 2018/07/24 / 20180724090029_738.jpg

Детектор за кабел за аудио влакна

Детектор за кабел за аудио влакна може да ви помогне лесно да го пронајдете целниот кабел за влакна со тропање на кабелот. Кога чукате, може да најдете флуктуација на брановата форма
и слушнете го ""тропа"&amquotot; глас преку слушалки.

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Анкетната
 • Преземања
 • Видео

● Помогнете лесно да го пронајдете целниот кабел за влакна

● Прикажете ги промените на брановата форма откако ќе се најде кабелот

● Слушајте механички нарушувања на влакна на кабел

● Лесен за ракување со почетници и експерти

● Широка апликација , засновано врз реалните потреби на повеќето телекомуникациски корисници

модел

AFD600-A

AFD600-Б

Динамички опсег

10dB

18dB

Влакна за нанесување

СМ

бранова должина

1550nm

Покажи

3.5 инчен TFT ЛЦД во боја

ласерски моќ

0-3dbm

Порта за слушалки

3.5mm

Оптички рефлектор

Врати се загуби<2dB FC / PC конектор

моќ

Вградена батерија што се полни

Работно време

>8 ч 

 

големина(H * W * D)

197мм * 107мм * 67мм

Опсег на приказ 0.75килограм
Температура на чување -20 -- +60°C, < 90%RH
Работна температура -10 -- +50°C, < 90%RH
стандард

 • Торба за носење


 • Упатство за користење


 • Сертификат за калибрација


 • Слушалки


 • AC / DC адаптер


 • Рефлектор на влакна(само за AFD600-B)

Контактирајте не
Прирачник за листи со податоци &

Детектор за кабел за аудио влакна AFD600.pdf

Прирачник AFD600.pdf

Сертификат
 • Чест

  ФОТ-100 н.е.

тотоп