ОТДР

Насловна » производи » ОТДР

  • img / 32-инчен-otdr-tb-600-58.jpg
  • /upfile / 2020/04/01 / 20200401095425_329.jpg
  • /upfile / 2020/04/01 / 20200401095436_690.jpg

3.2 инч OTDR TB-600

TB-600 OTDR со 3.2 инчен LCD екран, дизајн на дланка, автоматски тест со едно копче, главно се користи во FTTX проектите.

Контактирајте не
  • спецификација
  • Анкетната
  • Преземања

Вграден VFL, ОПМ, ОЛС

3.2 инчен LCD екран

Автоматски тест со едно копче

Рачен дизајн, мала тежина и пренослив

Автоматско откривање и заштита на влезната светлина

Хуманизираниот софтвер OTDR обезбедува детални извештаи за тестот        

 

бранова должина     1550nm ± 20nm
Динамички опсег 20dB
Поставување на далечина Макс. 80км
OTDR конектор FC / UPC или прилагодено
пулсот ширина 5ns ~ 10us
Мерење на времето 5S 180-ти
Мртва зона на слабеење 8m
Мртва зона на настанот 3m
LCD 3.2 инчен ЛЦД
Функција OPM +2650 -50dBm, 850/1300/1310/1490/1550/1625nm, 2.5mm UPP
Функција VFL 1mW или прилагодено
Складирање Внатрешна меморија или TF картичка (изборен)
Интерфејс за комуникација Микро USBx1
Батерија 3.7V, 2400mAh литиум полимер батерија
Работна температура 0 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=mk&sl=en&tk=852170.734074 from this server. That’s all we know.

Температура на чување -20 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=mk&sl=en&tk=126381.515613 from this server. That’s all we know.

релативна влажност <90%
Тежина 333g
големина 168mmx95mmx38mm

ТБ-600-ФКУ, Конектор за OTDR FC / UPC

ТБ-600-СКУ, Конектор за OTDR SC / UPC

ТБ-600-СЦА, Конектор OTDR SC / APC

Контактирајте не
тотоп