ОТДР

Насловна » производи » ОТДР

 • img / 7_inch_multi_touch_screen_otdr_apl_2.jpg
 • /upfile / 2018/08/21 / 20180821113804_124.jpg
 • /upfile / 2018/08/21 / 20180821113819_585.jpg
 • /upfile / 2018/08/21 / 20180821113835_774.jpg

7 инчен екран со повеќе допири OTDR APL-2

APL-2 е мулти-допир во боја OTDR екран со стандарден оптички мерач на моќност и локатор на визуелна дефект. АПЛ-2 има и единечен режим и мултимод, исто така може да тестира преку сплитер.

Контактирајте не
 • спецификација
 • Информации за нарачка
 • Анкетната
 • Преземања
 • Видео
 • Вградени VFL и OPM
 • 7 инчен LCD екран, Екран со повеќе допири
 • Тестирање и приказ на повеќе бранови должини
 • Пријателски за корисниците OTDR софтвер за симулација покажува детали за настаните
 • Макс. 5 бранови должини, 850nm / 1300nm / 1310nm / 1550nm / 1625nm
 • Функција за автоматско откривање на ласерскиот сигнал и функција за самозаштита

LCD

7 инчен LCD екран, Екран со повеќе допири

конектор

ФК / компјутер(850/1300/1310/1550), ФК / АПЦ (1625) заменлив адаптер или прилагодување

пулсот ширина

5ns,10ns,25ns,50ns,100ns,250ns,500ns,1us,2.5us,5us,10us,20ни

Мртва зона за слабеење

4.0m

Настана мртва зона

1.5m

мин. Резолуција на далечина

0.1m

Резолуција на загуба(dB)

0.001

Неизвесност од далечина(m)

±(0.8+0.005% * Растојание за тестирање + Резолуција)

Функција OPM

Т:+870 -70dBm или В.:+2650 -50dBm, 850/1300/1310/1490/1550/1625nm, ФК или SC адаптер

Функција VFL

1mW

Складирање

>10000 резултати

Батерија

7.4V / 4.6AH Полнач литиум-јонски батерии

димензија

246.5мм * 173,5мм * 70мм

Тежина

за 1.55 килограм

Температура на чување

-20 -- +60 , < 90%RH

Температура на работа

-10 -- +50 , < 90%RH

 

 

SM OTDR Модул 1310nm / 1550nm

AOR501-Б

32/30dB

AOR501-C

36/34dB

ПОН Онлајн OTDR 1310nm / 1550nm / 1625nm

AOR501-ФБ

36dB / 34dB / 34dB

ММ OTDR Модул 850nm / 1300nm

AOR501-MM-A

22dB / 24dB

                                                Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=mk&sl=en&tk=833521.689217 from this server. That’s all we know.

X1- OTDR module 1                               X4- OTDR модул 2                          X7- ОПМ модул

X2- OTDR module 1 adapter 1               X5- OTDR модул 2 адаптер             X8- Адаптер за модули OPM

X3- PON OTDR адаптер за модул 2          X6- VFL модул                              

Пример: АПЛ-2 + AOR501-PB-SCU + Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=mk&sl=en&tk=446511.58271 from this server. That’s all we know.

                Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=mk&sl=en&tk=318234.190634 from this server. That’s all we know.

стандард

 • АПЛ-2  

 • Упатство ЦД 

 • Сертификат за калибрација

 • Кабел за наизменична струја 

 • AC / DC адаптер 


 • Торба за носење 

Изборен
 • FCU = FC / UPC
  FCA = FC / APC

 • SCU = SC / UPC

 • LCU = LC / UPC

Контактирајте не