Optical Light Source

Tsev » Cov khoom » Kev ntsuas thiab ntsuas » Optical Light Source

  • img/optical_laser_source_aos210.jpg
  • /upfile/2018/07/24/20180724113253_464.jpg
  • /upfile/2018/07/24/20180724113306_869.jpg
  • /upfile/2018/07/24/20180724113320_843.jpg

Optical Laser Source AOS210

Maximum wavelengths can be up to 5 wavelengths(two multimode, three singlemode) on two output ports. Also add "Disabling Wavelength" function, if no need for some wavelength, you should set the wavelength in "UNUSE" xwm txheej. Working with OPM AOP110, it will change wavelengths automatically in every 9 seconds.

Tiv tauj peb
  • Specification
  • Ordering Info
  • Kev nug
  • Downloads

2~5 wavelengths + VFL

Color LCD

Output Power Adjustable

Disabling Wavelength       

High stabilization, built-in optic isolator

270Hz, 1KHz, 2KHz modulation output

Built in VFL (xaiv tau)

CE, FDA certificate

Auto wavelength shifting with Wave ID, work with TriBrer OPM AOP110

Ib xyoos lav thiab Peb-xyoo pom zoo calibration ncua sij hawm

Qauv

M8         M3         S3         S4        S5        S6          V01            V10

Lub wavelength(nm)     

          850       1300      1310     1490    1550    1625     1mW VFL    10mW VFL

Stabilization *

±0.05dB / 1 hour; ±0.1dB / 8 teev

Tso zis zog 

> - 6dBm @ 1310nm / 1490nm / 1550nm / 1625nm / > -10 dBm @ 850nm / 1300nm

Kev hloov kho

270Hz, 1KHz, 2KHz

Txuas

FC/PC (or customize)

Pib Fais fab tuag

Tsis muaj kev ua haujlwm hauv 10 feeb (tuaj yeem muab tso tseg), Tsawg roj teeb zog

Build in VFL (xaiv tau)

1mW or 10mW or customize

Wave ID

Yog lawm

Roj teeb Charge  

Yog lawm

Ua Si Sijhawm

Saum toj no 16 teev

Fais fab mov

AA * 3 roj teeb lossis AC / DC fais fab mov adapter

*  After 5 minutes warm-up, 20±3℃, CW, FC connector, with optic isolator

LCD

Color LCD 

Auto wavelength shifting with Wave ID  Yog lawm, auto wavelength shifting 
Disabling Wavelength       Yog lawm
Output Power Adjustable Yog lawm   

 

Loj(H*W*D) 

170mm * 97mm * 38mm

Zaub ntau yam Txog 380 g
Cia Kub   -20 -- +60°C, < 90%RH
Ua haujlwm kub -10 -- +50°C, < 90%RH

AOS210-X-XX

Qauv

VFL

AOS210-M3M8             = 850/1300nm Tsis muaj = N/A
AOS210-S3S5              = 1310/1550nm V01 = 1 mw
AOS210-S3S4S5          = 1310/1490-1550nm V10 = 10 mw
AOS210-S3S5S6          = 1310/1550/1625nm  
AOS210-M3M8S3S5     = 850/1300/1310/1550nm  
AOS210-M3M8S3S4S5 = 850/1300/1310/1490/1550nm  
AOS210-M3M8S3S5S6 = 850/1300/1310/1550/1625nm  
Txuj
  • nqa hnab  


  • Calibration daim ntawv pov thawj


  • Phau ntawv

  • Ntim lub thawv

xaiv tau

  • AC / DC adapter

Tiv tauj peb
Datasheet & Phau ntawv

AOS210 Laser Source manual.pdf

AOS210 Laser Source.pdf

Daim ntawv pov thawj