Kuitu yleismittari

Koti » Tuotteet » Testaus ja mittaus » Kuitu yleismittari

  • Kävi koulua img/optical_loss_test_set_aou400-91.jpg
  • /upfile/2018/07/23/20180723173901_261.jpg
  • /upfile / 2018/07/23 / 20180723173911_902.jpg
  • /upfile / 2018/07/23 / 20180723173922_154.jpg

Optisen häviön testisarja AOU400

Optinen yleismittari AOU400 yhdistää valonlähteen, optinen tehomittari tai visuaalinen vianmääritys yhdessä laitteessa. Kun integroidaan valonlähde ja optinen tehomittari, sitä kutsutaan myös optiseksi häviötestijoukkoksi(OLT-päätteiden).

OLTS on saatavana erityisinä käsikäyttöisinä instrumentteina ja alustapohjaisina moduuleina, jotka sopivat erilaisiin verkkoarkkitehtuureihin ja testivaatimuksiin, käytetään optisen tehon mittaamiseen, tehonmenetys, heijastuskyky ja heijastunut tehonhäviö.

Ota meihin yhteyttä
  • määrittely
  • Infon tilaaminen
  • tiedustelu
  • Lataukset

Opm, Ols, VFL yhdessä laitteessa 

1000 tietovarasto

Tiedonsiirto (valinnainen)

Reaaliaikainen testi PC:llä (valinnainen)

Energiansäästötila

REF asetettu ja häviötesti

Automaattinen aallonpituustunnistus (valinnainen)

Yhden vuoden takuu ja kolmen vuoden suositeltu kalibrointiväli

Valonlähde

M3M8

Kävi koulua S3S5

S3S4S5

Aallonpituus (nm)

850/1300

1310/1550

1310/1490/1550

Vakauttaminen

± 0.05dB / 1 tunnin; ±0dBdB / 8 tuntia

Lähtöteho

> - 6dBm @ 1310nm/1490nm/1550nm/1625nm / > -10 dBm @ 850nm / 1300nm

Mukauttaminen

270Hz, 1KHz, 2kHz

liitin

FC/PC tai Mukauta

Visuaalinen vian paikannin

 

kimaltaa

2Hz

liitin

2.5mm UPP

Voimamittari

 

tarkkuus *

± 0.2dB

Kalibroidut aallonpituudet

850nm / 1300nm / 1310nm / 1490nm / 1550nm / 1625nm

liitin

Fc & 2.5mm UPP (vaihtoehto: SC, St)

Äänen ilmaisin

Joo

Tietovarasto 1000
Viitearvo asetettu Joo
Aallon tunnus (Valinnainen) Joo
Tiedonsiirto (Valinnainen) Joo
Reaaliaikainen näyttö (Valinnainen) Joo
toiset  
Automaattinen virrankatkaisu Ei toimintoa 10 minuutit (voidaan peruuttaa), Alhainen akun energia
Akun Joo
Virtalähde AA * 3 paristot tai verkkolaite

* klo 20±3℃,CW,FC-liittimellä,-10dBm

Koko(H*W*D)       

170mm * 97mm * 38mm

Paino 

Tietoja 380g

Varastointi lämpötila 

-20 -- +60°C, < 90%RH

Käyttölämpötila 

-10 -- +50°C, < 90%RH

AOU400X-XX-XXX-XXXX

Virtamittarimoduuli

Laservärimoduuli

VFL-moduuli PC-liitäntämoduuli
AOU400T = OPM(+10~ -70dBm)

M3M8     = 850/1300nm

Tyhjä = Ei Tyhjä = Ei
AOU400C = OPM(+26~ -50 dBm) Kävi koulua S3S5      = 1310/1550nm V10 = 10mw U =Tiedonsiirto & Reaaliaikainen näyttö
  S3S4S5  = 1310/1490/1550 nm
 

esimerkki: AOU400T-S3S5-V01-U -3000-V3-V01-U

standardi
  • Kantolaukku  


  • Kalibrointitodistus


  • manuaalinen

  • Pakkauslaatikko

Valinnainen
  • FC-sovitin


  • SC-sovitin


  • ST-sovitin 


  • AC/DC-sovitin

  • CD


  • FC uros-LC naaras adapteri

Ota meihin yhteyttä
toalkuun