Optinen valonlähde

Koti » Tuotteet » Testaus ja mittaus » Optinen valonlähde

  • Kävi koulua img/optical_laser_source_bou350-17.jpg
  • /upfile / 2018/07/24 / 20180724142530_782.jpg
  • /upfile/2018/07/24/20180724142544_831.jpg
  • /upfile/2018/07/24/20180724142558_524.jpg

Optinen laserlähde BOU350

BOU350 OLS on korkea stabilointi 1–3 aallonpituudella yhdestä portista ja siinä on sisäänrakennettu optinen eristin. BOU350 on myös 270Hz, 1kHz, 2kHz modulaatiolähtö.

Ota meihin yhteyttä
  • määrittely
  • Infon tilaaminen
  • tiedustelu
  • Lataukset

1~3 aallonpituuksia lähtö yhdestä portista

Korkea stabilointi, sisäänrakennettu optinen erotin

270Hz, 1kHz, 2KHz modulaatiolähtö

Energiansäästötila

Auto-Wave ID -lähtö, työskennellä TriBrer OPM BOU350

Yhden vuoden takuu ja kolmen vuoden suositeltu kalibrointiväli

Malli

M8              M3            S3             S4             S5                Kävi koulua S6

Aallonpituus(nm)

850            1300         1310         1490         1550            1625

Vakauttaminen*

±0.05dB / 1 tunnin;±0dBdB / 8 tuntia

Lähtöteho

> - 6dBm @ 1310nm/1490nm/1550nm/1625nm / > -10 dBm @ 850nm / 1300nm

Mukauttaminen

270Hz, 1KHz, 2kHz

liitin

FC/PC-tietokone (tai muokata)

Automaattinen virrankatkaisu

Ei toimintoa 10 minuutit (voidaan peruuttaa), Alhainen akun energia

Akun

Joo

Virtalähde

AA * 2 paristot tai verkkolaite

* klo 20±3℃, CW, FC-liittimellä, -10dBm

Koko(H*W*D)

160mm * 75mm * 32mm

Paino

Noin 180 g

Varastointi lämpötila

-20 -- +60°C, < 90%RH

Käyttölämpötila

-10 -- +50°C, < 90%RH

                                          BOU350X 

                      Kävi koulua BOU350-M3M8     = 850/1300nm                  

                      Kävi koulua BOU350-S3S5      = 1310/1550nm               

                      BOU350-S3S4S5  = 1310/1490/1550 nm       

standardi

  • Kantolaukku  


  • manuaalinen


  • Kalibrointitodistus

  • Pakkauslaatikko

Valinnainen

  • AC/DC-sovitin

Ota meihin yhteyttä
Taulukkonäkymä ja manuaalinen

BOU350 -laserlähde.pdf

BOU350 käyttöohje FI.pdf

Todistus

toalkuun